"Leczenie urazów stawu kolanowego" B. Kacprzak

0,00 PLN
(brak ocen tego produktu)
Produkt tymczasowo niedostępny

Podręcznik autorstwa Bartłomieja Kacprzaka, który jest lekturą obowiązkową dla lekarzy ortopedów, specjalistów medycyny sportowej, fizjoterapeutów oraz wszystkich adeptów sztuki medycznej. Jego mocną stroną jest praktyczne podejście do tematu, natomiast innowacyjność polega na gotowych protokołach postępowania opracowanych na bazie zwalidowanych skal i diagnostyki rezonansu.

 

Omówione są w nim przypadki różnego rodzaju urazów kolana, układu więzadłowego i między innymi schorzenia stawu rzepkowo-udowego. Autor kładzie nacisk na zagadnienie profilaktyki kontuzji, ale też szczegółowo opisuje nowy schemat leczenia zachowawczego połączonego z  zabiegami regeneracyjnymi i fizykoterapią.

 

Oprócz tego przeprowadza przez techniki operacyjne, choć z całą stanowczością uwrażliwia na to, że operacja jest ostatecznością, wedle zasady: „Zawsze rehabilitacja, czasami operacja”. Absolutną nowością jest też autorski test badania kolana i oceny wydolności aparatu więzadłowego (tzw. test BK21), który przede wszystkim stawia na komfort pacjenta, nie odbierając przy tym badaniu wiarygodności. Niewątpliwie jest to cenne źródło praktyki i wiedzy ułatwiające codzienną pracę z pacjentem.

 

Autor: Bartłomiej Kacprzak

Sekretarz naukowy: Natalia Siuba

Konsultacja merytoryczna: dr n.med Rafał Kęska  (Ortopedia i Traumatologia), Mateusz Styk (Ortopedia i Traumatologia), Konrad Waszczykowski (Fizjoterapia)

Stron: 158
Oprawa: miękka

ISBN 978‐83‐947429‐3‐5

 

Łódź, czerwiec 2020

zobacz również

partnerzy

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. X